עורך דין נזקי גוף

נזקי גוף

נזקי גוף, כשמם כן הם – נזקים, פגיעות ולעיתים אף מוות, אשר עשויים להיגרם כתוצאה ממגוון רחב של תאונות. ישנה שורה של מצבים בהם נגרם נזק לאדם, בין אם לגופו ובין אם לנפשו, בגינם מבקש הנפגע פיצוי מהמזיק.

לדוגמא, מצבים בהם נפגע אדם כתוצאה מליקויים במדרכות ובכבישים – מדרגה או גרם מדרכה שבור או לא תיקני, תאונות שנגרמו עקב שימוש במתקנים בפארקים, פגיעות שנגרמו במקומות ציבוריים עקב מפגעים, תאונות שנגרמו עקב התרשלות כזו או אחרת של רשות  או גוף שאחראיים על המפגע, והרשימה עוד ארוכה…

כיצד מוכיחים תביעת נזיקין? בכדי לבסס ולהוכיח תביעת נזיקין יש צורך להוכיח כי הנתבע התרשל וכתוצאה מהתרשלותו נגרמו נזקים לתובע. לאחר שהוכחה רשלנותו, ניתן לעבור להוכחת הפגיעה או הנכות הרפואית שנגרמה והשפעותיה התפקודיות על הנפגע. לבסוף, אומדים את גובה הפיצוי הכספי המגיע לניזוק בגין הפגיעה/הנכות שנותרה לו בעטיה של התאונה.

מהדוגמאות השונות שתוארו לעיל תוכלו להבין כי תחום תביעות נזקי גוף הינו תחום גדול ומגוון וכולל בתוכו סוגים שונים של מקרים, שנבדלים ביניהם בסוג האחריות וכתוצאה מכך, גם בזהותו של הגוף הנתבע או המפצה. כך גם קיימים סוגים שונים של פגיעות גוף, כאשר כל אחת מהן עשויה להניב פיצוי כספי שונה.

נזקי גוף נאמדים בעין משפטית בראש ובראשונה לפי פרמטר אחוזי נכות, אשר מהווים פקטור מכריע בפסיקת פיצויים. בסוף תהליך ההחלמה, ניתן להיעזר במומחה רפואי אשר מסוגל להעריך את הנכות שנותרה, אשר משקפת את נזקי הגוף והמגבלות הרפואיות והתפקודיות ובהתאם לכך את הצרכים רפואיים הנדרשים.

בשונה מתביעה בעניין תאונת דרכים, בה בית המשפט ממנה מומחה מטעמו להוצאת חוות דעת לקביעת נזקיו של התובע, בתביעת נזקי גוף כל צד מגיש חוות דעת מטעמו המפרטת את אחוזי הנכות שנגרמו כתוצאה מהתאונה, במידה וקיימת נכות. לאחר הגשת חוות הדעת, על הצדדים להגיע למיצוי נכויות התובע, ואם וכאשר הם לא מצליחים להגיע לעמק השווה – ימונה מומחה מטעם בית המשפט אשר יכריע בשאלת הנכות בין הצדדים.

הליך התביעה בנוי באופן בו על הנפגע להוכיח את התרשלות הנתבע וכן את הקשר הסיבתי בין ההתרשלות לנזקיו.

אין זה סוד כי ניהול הליך תביעת נזיקין הוא מורכב. על כן, יש להיערך להליך שבו הגוף שהתרשל ו/או הגוף המבטח אותו יעשו כל שביכולתם להתנער מאחריותם לפצות את הנפגע. לכן, כדאי להזדרז ולדאוג להכנת התיק באופן המקצועי ביותר בסיועם של המומחים הטובים ביותר בתחום זה.

מעוניינים בייעוץ משפטי ללא עלות?

מלאו את הפרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם

    מעוניינים בייעוץ משפטי ללא עלות?
    close slider

      מלאו את הפרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם