עורך דין נזקי רכוש

נזקי רכוש

תביעת רכוש הינה תביעה אותה מגישים כנגד גורם מזיק או גוף מבטח בגין נזק שנגרם לרכוש, לרבות בגין נזקים נלווים שנגרמו כתוצאה מהנזק הראשי או בגין הוצאות שהוציא התובע לצורך תיקון של אותם נזקים.

דוגמאות לכך תהיינה נזק שנגרם בבניין מגורים לדירה כתוצאה מנזילת מים שמקורה בדירת אחד השכנים (לרוב מהדירה שממוקמת מעל), או נזק שנגרם לרכוש כתוצאה מדליקה. במצב כזה, לנפגע יש מספר אפשרויות, ביניהן תביעת חברת הביטוח שלו (במידה והוא מבוטח בפוליסה), או לחלופין תביעת נזיקין המכוונת באופן ישיר לבעל הנכס שממנו הגיעה הנזילה או שמשטחו פרצה השריפה.

דוגמה נוספת היא נזק לרכוש או ממון שיכול להיגרם מרשלנות של בעלי מקצוע – למשל, בעלי מוסך, מהנדסי בניין, אדריכלים, קבלנים וכדומה. במקרים כגון אלה, ניתן לתבוע את הביטוח המקצועי של אותם בעלי מקצוע.

במסגרת ניהול תביעת רכוש, עלינו לבחון את מקור הנזק ואומדנו הכספי ולהעריך על מי חלה האחריות לקרות הנזק. לצורך כך, יש להיעזר במומחים אשר מצוידים במכשור ובידע המתאים כאשר תחום מומחיותם משתנה בהתאם לאופי התביעה (שמאי, מהנדס, רו”ח, חוקר שריפות, מאתר נזילות וכיוצ”ב).

בדרך זו, ניתן לקבל את הנתונים המלאים אודות הגורם לנזק או לגבי הגורמים אליהם יש לפנות לקבלת הפיצוי, וכן ניתן להעריך את גובה סכום הפיצוי הנדרש.

משרדנו מתמחה בניהול תביעות רכוש מכח פוליסת ביטוח דירה או עסק, מבנה ותכולה, לרבות תביעות בגין אירועי הצפה, שריפה, פריצה ועוד.

בנוסף, אנו מומחים גם בתביעות כנגד רשויות מקומיות בגין נזקי רכוש ורשלנות מקצועית כנגד קבלנים ובעלי מקצוע.

להלן כמה עצות שימושיות למי שרכושו ניזוק:

תלונה למשטרה או לכל רשות אחרת רצוי מאוד לדווח למשטרה על אירוע שבמסגרתו נפגע וניזוק רכוש – זאת, משום שהדיווח כשלעצמו הוא בעל ערך ראייתי בעת הגשת התביעה.

איסוף ראיות ועדים
חשוב מאוד לאסוף את פרטי העדים למקרה שבו נפגע רכוש וכן לשמור כל מסמך או אסמכתא רלוונטיים. אלה יכולים בבוא היום לסייע בניהול ההליך המשפטי ובהוכחת התביעה.

הערכת שמאים – לצורך הערכת הנזק שנגרם, רצוי מאוד להיעזר בשמאי בעל מומחיות רלוונטית לרכוש שניזוק על מנת להעריך את שוויו של הרכוש הניזוק.

קבלות וחשבוניות – אירועים שבהם ניזוק רכוש, גוררים גם הוצאות נוספות בלתי צפויות. לצורך קבלת שיפוי על הוצאות אלה, יידרש הניזוק להציג בפני בית המשפט אסמכתא על הוצאות שהוצאו עקב הנזק.

ייעוץ משפטי​ – ייעוץ משפטי כבר בשלב הראשוני לאחר מועד היווצרות הנזק, עשוי לשפר את מצבו של הניזוק בצורה ניכרת. לעניין זה עשויה להיות השפעה מכרעת על השתלשלות העניינים בהמשך ועל ניהולו של ההליך המשפטי.

מעוניינים בייעוץ משפטי ללא עלות?

מלאו את הפרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם

    מעוניינים בייעוץ משפטי ללא עלות?
    close slider

      מלאו את הפרטים ונדאג לחזור אליכם בהקדם